Indrek Saar kohtumisel Soome peaministriga: Soome vaatab targalt tulevikku

Kirill KlausEuroopa

Täna Helsingis kohtunud Soome peaminister ning Soome Sotsiaaldemokraatliku Partei esimees Antti Rinne ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Indrek Saar keskendusid meie riikide ees seisvatele väljakutsetele.

Parlamendis toimunud arutelul räägiti mõlema riigi järgmise aasta eelarvetest ning ebavõrdsuse vähendamise võimalustest. „Soome on astumas mitut olulist sammu selles suunas, et ebavõrdsust oleks ühiskonnas vähem. Meie naabrite riigieelarve paneb rõhku haridusse investeerimisele, teaduse rahastamisele, keskkonna süsinikuneutraalsuse saavutamisele, aga ka näiteks keskmisest madalamal tasemel olnud pensionite tõusule,“ ütles Indrek Saar. Soome vaatab Saare sõnul erinevalt praegusest Eesti valitsusest targalt tulevikku.

Kuna Soome on 2019. aasta teisel poolel Euroopa Liidu eesistujariik, siis oli kohtumisel juttu ka Euroopa ees seisvatest väljakutsetest. Soome on võtnud eesmärgiks ambitsioonika kliimamuutustega tegelemise, millest Eestil tasub kindlasti eeskuju võtta.

Indrek Saart saatsid Soome visiidil riigikogu liikmed Helmen Kütt ja Riina Sikkut ning Sotsiaaldemokraatliku Erakonna peasekretär Rannar Vassiljev.

Eesti sotsiaaldemokraatidel on Soome sotsiaaldemokraatidega tihedad sidemed juba rohkem kui 20 aastat.

Täiendav info:
Indrek Saar, 5082436

Fotod kohtumisest