Indrek Saar: kompromiss on veel võimalik, selle leidmises omab võtmetähtsust Jüri Ratas

Kirill KlausDemokraatia

Täna Kadriorus president Kersti Kaljulaidiga kohtunud Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimehe Indrek Saare sõnul on sotsiaaldemokraadid valmis arutama nii riigipea pakutud kompromissi kui ka teisi ideid, mis on suunatud kompromissi saavutamisele.

„Presidendi püüd referendumi asjus kompromissi leida on kindlasti tervitatav. Täna on ka ühiskonna ootus sellel, et poliitikud suudaksid kokku leppida ning selle kahetsusväärse ja kurnava vastasseisu lõpetada,“ ütles Saar.

Hämmastust tekitavad aga Saare väitel peaminister Jüri Ratase ja Isamaa esimehe Helir-Valdor Seederi eilsed jäigad reaktsioonid, mis said osaks presidendi pöördumisele.

“Valitsusliidu juhtpoliitikud isegi ei vaevu seda arutama ega soovi otsida vähimatki kompromissi. Ajal, kui inimesed ootavad poliitikutelt koostöötahet, rammib valitsusjuht edasi, et see eelnõu toore jõuga läbi suruda. Sotsiaaldemokraadid loodavad, et Ratas, kes nii väga armastab rääkida sildade ehitamisest, lõpuks mõistab, et temal on konflikti lahendamises kanda võtmetähtsusega roll,“ rääkis Saar. „Veel ei ole hilja kokkulepete leidmiseks. Ratasel, kes seni on ehitanud sildu koalitsiooni sees, tuleks nüüd olla kogu rahva peaminister.“

Sotsiaaldemokraatide esmane eesmärk on peatada rahvahääletuse otsuse eelnõu edasine menetlemine. „Selle seadusevastase eelnõu kinnitamine looks äärmiselt ohtliku pretsedendi, mis viiks Eesti õigusriigist kaugemale,“ lisas Saar.