Ivari Padarist sai Põllumajandus-Kaubanduskoja auliige

digiMaaelu

Alates 27. augustist on kunagine Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees ja mitmekordne minister Ivari Padar Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja auliige.

Ivari pärjati selle kõrge tiitliga Saku mõisas toimunud Pääsukesemärgi tunnustamisüritusel. Pääsukesemärgil, millega tohib tähistada eestimaist päritolu kõrge kvaliteediga tooteid, täitub tänavu 20 aastat. Ivari oli toonase põllumajandusministrina selle märgi sünni juures.

Ivari Padar viimase 20 aasta jooksul andnud suure panuse nii Pääsukesemärgi loomisesse kui koja arengusse. Erinevates rollides põllumajandus- ja maaeluministeeriumis, Euroopa Parlamendis ning riigikogus on Padar olnud tänuväärseks koostööpartneriks Eesti põllumeestele ja toidutootjatele paljudes olulistes sektori arengut mõjutavates teemades,“ põhjendas Põllumajanduskoda. Siin tuleb põllumajanduskojaga nõustuda – Ivari on tõepoolest  selle kõrge tunnustuse kuhjaga ära teeninud.

Esimesed Pääsukesemärgid anti välja 2000. aasta sügisel. On huvitav teada, et Saidafarmi rosinakohupiim, looduslik mineraalvesi Värska OriginaalOlivia rapsiõli ja Kihnu Kala Tallinna kilud on viimased paarkümmend aastat kandnud järjepidevalt Pääsukesemärki. Rahvuslinnuga märk juhatab meid maitsva kodumaise toidu juurde ja väärtustab Eesti toidutootjate head tööd.

Palju õnne, Ivari!