Jevgeni Ossinovski: sotside jõuline reaktsioon on mõistetav

Ann VaidaErakond

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) esimees Jevgeni Ossinosvski ütles, et erakond arutab Urmas Reinsalu (IRL) umbusaldusavaldusega seonduvat järgmisel nädalal. Tema sõnul on osade sotsiaaldemokraatide jõuline reaktsioon Reinsalu väljaütlemistele arusaadav.

“Kahtlemata on Reinsalu väljaütlemised valitsuse liikmele kohatud ning sotsiaaldemokraadid mõistavad need üheselt hukka,” sõnas Ossinovski ERR-ile.

“Kui paljud opositsioonipoliitikud on poliitilise punktivõidu lootuses vaat et üleöö feministideks muutunud, siis sotsiaaldemokraatide jaoks on sooline võrdõiguslikkus alati olnud meie maailmavaate lahutamatuks osaks. Seepärast on mõistetav, et sotsiaaldemokraadid on reageerinud Reinsalu väljaütlemistele sedavõrd jõuliselt. Ka mina jagan Hannes Hanso emotsiooni – 21. sajandil on naiste alandamine lubamatu,” lisas parteijuht.

Tema sõnul arutab erakond kujunenud olukorda uuel nädalal.

Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees Jürgen Ligi teatas reedel, et kui justiitsminister Urmas Reinsalu (IRL) esmaspäevaks tagasi ei astu, algatab fraktsioon umbusaldusavalduse.

SDE fraktsiooni liige Hannes Hanso ütles, et kui Reinsalu vastu peaks umbusaldusavaldus tulema, kavatseb tema sellega ühineda. Sama on kinnitanud veel mõned valitsuserakondade riigikogu saadikud.