Kalvi Kõva: paanikaks põhjust pole

Ann VaidaErakond

Sotsiaaldemokraatliku erakonna peasekretär ja riigikogu liige Kalvi Kõva ei näe põhjust paanikaks, kuigi erakonna reiting on langenud viimaste aastate madalaimale tasemele.

“Paljud erakonnaliikmed on Ossonovskit ja tema juhtimisstiili tunnustamas, toetust tuleb ja me oleme õigel teel. Paanikaks põhjust ei ole,” ütles Kõva esmaspäeva hommikul “Terevisioonis”.

Peasekretär, kellel on võtmeroll erakonna valimistele viimisel tunnistas, et kuigi tema hinnangul on valitsus iga inimese väärtustamisel palju, siis pole osatud omi otsuseid piisavalt kommunikeerida ning ees seisab selgitamise aasta.

“Viimastel aastatel on tehtud palju asju ja reforme ning seletamist on palju, nii sisse- kui väljapoole. On alanud selgitamiste aasta.”

Sarnaselt Ossinovskile viskas ka Kõva Kivi IRL-i juhitava rahandusministeeriumi “kapsaaeda”: “Aktsiiside pool tuleb rahandusministeeriumist ja valitsusest. Valitsus on teinud vea, sest nii suurt piirikaubanduse osa ei osatud ette näha.” märkis ta.

Rääkides vähem kui aasta pärast toimuvatest valimistest lubas Kõva, et sotsiaaldemokraadid seavad esikohale eakad ja lapsed. “Iga eesti inimene peab tundma enda vajalikuna.”

ERR-i tellitud Turu-uuringute AS-i küsitluse järgi langes Sotsiaaldemokraatliku erakonna toetus veebruaris kaheksale protsendile, mis on erakonnale madalaim näitaja alates 2010. aastast.