Kõusaar pärast kohtumist Beškinaga: Tallinna juhivad kalgid robotid

Kirill KlausTallinn

Tallinna Linnavolikogu sotsiaaldemokraatide fraktsioon otsutas pärast abilinnapea Betina Beškinaga kohtumist avaldada talle umbusaldust. Abilinnapea antud selgitusi vanemliku hooleta lastele mõeldud raha kasutamata jätmise kohta ei pidanud fraktsiooni liikmed põhjendatuks.

“Õiguskantsler Ülle Madise on mitmeid kordi toonitanud, et ametnikkond peaks olema inimlikum. Tallinna linnavalitsuse jaoks on aga vanemliku hooleta jäänud lapsed kõigest numbrid tabelis,” ütles sotsiaaldemokraat Kadri Kõusaar.

Kõusaare sõnul on tal tunne, et pealinna valitsemises on ametniku mugavus olulisem kui kõige rohkem kaitset vajavate laste heaolu.

“Abilinnapea Beškina oli juba suvel teadlik, et juba teist aastat järjest ei oska linn lastekodu lastele eraldatud raha kasutada. Peitutakse bürokraatliku vabanduse taha, et raha jagamiseks pole korda välja töötatud. Samal ajal kui abilinnapea kaalus ja mõtles, kuidas hinnata laste abivajadust, pidid needsamad lapsed hakkama saama 2,7-eurose toidurahaga päevas. Kultuuri ja vaba aja jaoks on laste jaoks vaid 22 eurot kuus. Samal ajal seisab miljon linna kontol jõude,” lisas Kõusaar.

“Paraku on tegemist retsidiivse käitumismustriga – mäletatavasti juhtus sarnane lugu ka raske ja sügava puudega lastele mõeldud sadade tuhandete kasutamisega. Sellisel kalgil ja robotlikul suhtumisel ei tohiks olla kohta linnavalitsuses, aga eriti sotsiaalvaldkonnas. Sotsiaaldemokraadid ei näe paraku muud lahendust, kui avaldada abilinnapea Betina Beškinale umbusaldust. Loodame, et kogu opositsioon ja ka vähemalt mõned südametunnistusega keskerakondlased on selles küsimuses ühtsed,” ütles Kõusaar.

Tallinna volikogu sotsiaaldemokraadid kutsusid sotsiaalvaldkonna eest vastutava abilinnapea Betina Beškina kolmapäeval kohtumisele, et saada selgitusi, miks vanemliku hooleta jäetud lastele mõeldud miljon eurot kasutamata on jäänud. Paraku ei suutnud abilinnapea anda piisavalt põhjendatud ja ammendavaid vastuseid. Opositsioon plaanib umbusalduse sisse anda neljapäevasel istungil.