Kristen Kanarik: Sotside reitingut kasvatas kindel tegutsemine valitsuses

Ann VaidaErakond

Maikuus tõusis sotside toetus 2,4 protsendipunkti võrra 17,8% protsendini, selgus BNS-i ja Postimehe tellimusel läbi viidud Kantar Emori erakondade toetuse uuringust.

Sotside peasekretäri Kristen Kanariku sõnul on reitingutõusu peamiseks põhjuseks sotside usaldusväärsus ning kindel tegutsemine valitsuses. “Saavutasime tõelise läbimurde aastaid lahendust oodanud tervishoiu rahstamises ning oleme seisnud avatud Euroopa eest,” rääkis Kanarik, kelle sõnul on sotside prioriteediks ebavõrdsuse vähendamine ühiskonnas ning selle nimel on viimase poole aasta jooksul palju ära tehtud.

Erakondade reitinguprotsendid on näidatud nendest, kellel on erakondlik eelistus, seega “ei oska öelda” vastanute protsent elimineeritakse. Antud andmete näitamise viis muudab erakondade reitinguprotsendid võrreldavaks riigikogu valimiste tulemustega.

Kokku küsitles Kantar Emor veebiintervjuude teel 12.-18. maini 950 valimisealist kodanikku vanuses 18-74 aastat.

Teiste erakondade toetused jagunesid vastavalt: Reformierakonda toetas 27,5% küsitletuist, Keskerakonda 21,8%, sotse 17,8%, EKRE-t 13,3%, Vabaerakonda 9,9% ning IRL-i 5,6%.