Kus ja kuidas oma hääl anda?

Eelvalimised algavad juba õige pea ehk 5. oktoobril. Samal päeval saab hääletada ka elektroonselt. Valimispäev on 15. oktoobril mil valida saab jaoskondades, mis on üle-Eestiliselt avatud 09:00-20:00. Valimispäeval saab hääletada ka kodudes.

Olulised kuupäevad ja kellaajad:

  • 5.oktoobril kell 9 hommikul algab e-hääletus ning elektroonselt saab hääletada kuni 11. oktoobri õhtul kella kuueni. E-hääletamiseks on tarvilik ID-kaart või Mobiil-ID, teha saab seda ööpäevaringselt aadressil www.valimised.ee.
  • Järgmine võimalus hääletada on teha seda maakonnakeskustes 5.-8. oktoobrini kaheteistkümnest kaheksani. Hääletada saab hääletussedeliga vastavas maakonnakeskuses, mille leiad siit. NB! Kõigis valimisjaoskondades valida veel ei saa.
  • Alates 9. oktoobrist saab valida juba kõigis valimisjaoskondades. Kui tarvis, saad oma kandidaadi poolt hääletada ka väljaspool elukohajärgset valimisjaoskonda. Hääletada saab ka kinnipidamiskohtades, haiglas ja ööpäevastes hoolekandeasutustes. Otsi endale lähimat jaoskonda siit.
  • 15.oktoobril on valimispäev mil hääletamine toimub kõikides valimisjaoskondades 09:00-20:00. Hääletada saab ka kodust.

NB! 12.-14. oktoobril hääletamist ei toimu ning hääletada ei saa.

Vaata lisainfot siit.