Lapsetoetus

TOETAME PEREDE TOIMETULEKUT JA PAKUME KINDLUSTUNNET PERELISAKS

  • 1. jaanuarist 2023 tõuseb esimese ja teise lapse toetus ning üksikvanema lapse toetus 80 euroni kuus.
  • Lasterikka pere toetus tõuseb alates algavast aastast 3–6nda lapse puhul 600 euroni kuus ning seitsme ja enama lapse puhul 800 euroni kuus. Lisaks indekseeritakse lasterikka pere toetus alates 2024. aasta aprillist sarnaselt pensionitele ja 2023. aasta algusest rakendatakse ka lasterikka pere toetusest väljumist, seda kolmandiku võrra vähendades vastavalt laste arvu vähenemisele.
  • Kolmelapselise pere igakuine peretoetuste summa hakkab uuest aastast olema 860 eurot kuus. 3–6 lapsega ehk lasterikkad pered moodustavad 14% kõigist Eesti peredest ja neis elab 28% kõigist Eesti lastest.
  • Riik investeerib peretoetuste tõstmisse 2023. aastal ligi 164 miljonit lisaeurot.
Kokku panustab riik tuleval aastal peretoetustesse ligikaudu 466 miljonit eurot. Lapsetoetus on ka varem tõusnud just neil aastatel, mil sotsid on valitsuses.
Sotsiaaldemokraadid on alati pingutanud selle nimel, et lastetoetused oleksid väärikal tasemel. Just meie valitsuses olles tõsteti piinlikult väiksed lastetoetused praegusele tasemele. See vähendas vaesuses elavate laste hulka kolm korda.
Viimase aasta röögatu hindade kallinemine on aga söönud keskmise pere eelarvest tervelt viiendiku ning pannud eriti raskesse seisu need lastega pered, kes niigi vaevu ots otsaga välja tulevad. Nõnda on hädavajalik lastetoetusi taas tõsta.
Seisame uues valitsuses Eesti inimeste toimetuleku ja väärikuse eest!