Ossinovski sotside volikogus: Eesti valik on, kas minna edasi vaba demokraatiana või minna katki

Ann VaidaAvatud ühiskond, Eesti, Erakond

Täna Pärnus toimuv Sotsiaaldemokraatliku Erakonna volikogu keskendub lähenevatele valmistele.

Koosoleku avas erakonna esimehe Jevgeni Ossinovski kõne, kus ta rõhutas, et olukorras kus ükski teine erakond ei võta ühemõtteliselt kaitsta Eesti vabadust ja demokraatiat, on sotside ülesandeks hoida meie senist edu ja seista vastu brutaalsele populismile.

“Meie poliitika on kokku võetav kahe sõnaga – vabadused ja võimalused. Just need kaks sõna on ühtaegu nii sotsiaaldemokraatliku ilmavaate tuum kui ka Eesti ühiskonna vundament. Me seisame tingimusteta selle eest, et ka kõige vaesemast perest laps saaks õppida kõige paremas koolis. Ja me seisame tingimusteta selle eest, et ka kohtunik saaks mõelda oma peaga,” rääkis Ossinovski.

“Just siit jookseb Eesti poliitika põhiline veelahe. Sotsiaalmajanduslikes asjades lepivad erakonnad pärast valimisi kokku. Põhiväärtuste küsimuses aga kohta kompromissiks ei ole,” ütles Ossinovski. “Nende valimiste põhiküsimus on, kas siiani Eesti edu taganud ühiskonnamudel, mis põhineb demokraatial, solidaarsusel ja õigusel, jääb püsima. Suures pildis pole suurt vahet, kas peaminister on Ratas, Ossinovski või Kallas – küll aga väga oluline vahe, kas välisminister on Mikser või Helme, kas kultuuriminister on Saar või Madison.”

Ossinovski lõpetas oma kõne mõttega, et lähenevad valimised määravad Eesti suuna mitte ainult neljaks aastaks, vaid lähimateks kümnenditeks. Eesti valik on, kas minna edasi vaba demokraatiana või minna katki. Vaba ühiskond ei ole mingi elukauge nähtus, vaid ühiskondlik kokkulepe, et meie ühises kodus on iga inimene oma. Et riik on iga kodaniku jaoks. Et nõrgemaid ei jäeta maha, vaid aidatakse järele.

Loe täismahus kõne siin.