Otseülekanne 28.02 kell 11: Marina Kaljurand juhib veebiarutelu olukorrast Ukrainas

Ann VaidaEuroopa

Täna, 28. veebruaril kell 11 toimub veebiarutelu “Ukraina – lähedane ja samas ka kauge – pilk Tallinnast, Kiievist ja Brüsselist”. Arutelus osalevad Matti Maasikas, Kadri Liik, Ruslan Trochynsky ja Evhen Tsybulenko, paneeli juhib Euroopa Parlamendi liige Marina Kaljurand. 

 

Jälgi arutelu:

 

“Venemaa sõda Ukraina vastu on pretsedenditu agressioon 21. sajandi Euroopas. Praeguseks on sõda kestnud 5 päeva ja olukord on jätkuvalt väga kriitiline. Ukraina rahvas ja juhtkond on näidanud üles erakordset vaprust, visadust ja patrotismi. Vene rünnakud ei ole läinud nii nagu Putin lootis. Ukrainat toetavad paljud riigid, rahvusvahelised organisatsioonid ja miljonid tavalised inimesed,” ütles Kaljurand.

“Korraldan selle arutelu, et kiirestimuutuvas olukorras inimesi hetkel toimuvast informeerida. Arutleme eri valdkondade parimate ekspertide ja aktivistidega. Lisaks hetkeolukorrale räägime ka sellest, mida edaspidi oodata ja milleks valmis olla, kuidas saavad aidata Ukrainat Euroopa Liit, NATO, üksikud liikmesriigid ning tavainimesed,” lisas Kaljurand.

 

Arutelus osalevad: 

Kadri Liik – Euroopa Välissuhete Nõukoja vanemekspert

Matti Maasikas – Euroopa Liidu suursaadik Ukrainas

Ruslan Trochynsky – Svjata Vatra solist

Evhen Tsybulenko – Ukraina Kaasmaalaskond Eestis juhatuse liige, õigusteadlane