Raimond Kaljulaid: Tallinn peab selgitama, miks koolide halduslepinguid ei ole lõpetatud

Kirill KlausTallinn

8. juulil teatati, et Tallinna linnavalitsus rahuldas linna finantsdirektori Katrin Kendra avalduse lahkuda ametist. Tallinna sotsiaaldemokraatide linnapeakandidaadi Raimond Kaljulaidi sõnul on ametist lahkuv Kendra apoliitiline ja professionaalne ametnik. Kaljulaidi sõnul peab linnavalitsus kindlasti avalikkusele selgitama, miks nad on korduvalt tagasi lükatud Katrin Kendra ettepanekud koolid linnale tagasi osta.

Intervjuus Delfi peatoimetajale Urmo Soonvallale ütles Katrin Kendra ütles, et on teinud korduvalt ettepaneku osta linnale tagasi koolid, mis on linnale kahjulikel tingimustel antud hallata erafirmale. Kaljulaidi sõnul osutab see sellele, et ratsionaalseid ning mõistlikust haldusest tulenevaid põhjendusi lepingute jätkamiseks ei ole.

“Ma tunnen Katrin Kendrat. Ta ei teeks ettepanekut koolide halduse lepinguid lõpetada, kui nendega jätkamine oleks linnale kasulikum. See, et Kendra on korduvalt teinud ettepanekuid koolid tagasi osta, näitab ikkagi seda, et lepingutega jätkamine ei ole majanduslikult põhjendatud. Aga mis põhjustel on linn siis siiani neid lepinguid alles hoidnud? Seda tuleb nüüd avalikkusele selgitada,” soovib Kaljulaid teada.

Kaljulaidi sõnul on kolm varianti, miks lepingud siiani kehtivad:

“Esimene võimalus on see, et lepingutest välja tulemine on keeruline ja linnavalitsusel pole olnud tahtmist seda oma töölauale võtta. Teine võimalus on see, et Aas ja Kõlvart on lihtsalt Kendrast rahandusküsimustes nii palju targemad, et nende meelest on finantsdirektor andnud neile halba nõu ja nad teavad ise paremini, mis on linnale rahaliselt kasulikum. Kolmas võimalus on muidugi see, et lepingute jätkamiseks on veel mingid linna huvidega mitte seotud põhjused, mille üle saab vaid spekuleerida. Kõige tõenäolisem tundub muidugi kolmas võimalus,” arvas Kaljulaid.