Rakvere sai uue linnavalitsuse

Kirill KlausLääne-Virumaa

Erakorraliselt kogunenud Rakvere linnavolikogu valis täna õhtul Rakvere linnapeaks keskerakondlase Triin Vareku ja kinnitas linnavalitsuse koosseisu. Vast valitud linnapea ettepanekul kuuluvad linnavalitsusse abilinnapead Laila Talunik (Sotsiaaldemokraatlik Erakond), Rainer Miltop ja Andres Jaadla, kirjutab Virumaa Teataja.

Kui seni oli Rakverel kaks abilinnapead ja linnavalitsusse kuulus lisaks neile ka neli nii-öelda vabaliiget, siis uues linnavalitsuses vabaliikmeid ei ole.

Triin Varek valiti linnapeaks 15 poolthäälega, vastu ei olnud keegi, viis istungil viibinud reformierakonna esindajat jäid erapooletuks.

Abilinnapead kinnitati ametisse üheskoos, nende ametisse nimetamise poolt oli 12 ja vastu seitse volinikku. Üks jäi erapooletuks.

Eelmisel nädalal Sotsiaaldemokraatlik Erakond, Keskerakond ja Isamaa allkirjastasid Rakvere linna uue koalitsioonilepingu.

Loodud koalitsioonil on Rakveres kaksteist kohta: Isamaal viis, keskerakonnal kolm, millele lisanduvad keskerakonna fraktsiooniga liitunud kevadel keskerakonda astunud Andres Jaadla ja valimisliidu Rakvere Heaks liige Allan Jaakus, ning Sotsiaaldemokraatlikul Erakonnal kaks.

Rakvere sai uue linnavalitsuse