Riigikogu liige Heljo Pikhof: valitsus vähendab ebavõrdsust

Ann VaidaMajandus

“Eesti majandusel läheb praegu tõesti hästi, mida tõestab majanduskasv ja ka paljude meie inimeste sissetulekute kasv. Kindlasti on olud Eesti ümbruses soodsad, kuid kahtlemata on oma roll ka praeguse valitsuse sihikindlal tegevusel ebavõrdsuse vähendamiseks,” ütles riigikogu liige Heljo Pikhof

Pikofi sõnul peame hoolitsema, et meie majanduskasvu viljad jõuaks võimalikult paljudeni.
“Mullu sügisel toimunud õige pööre, mis lükkas Reformierakonna ja nende väsinud majanduspoliitika opositsiooni, on Eestile igatahes hästi mõjunud.
Peame hoolitsema, et meie majanduskasvu viljad jõuaks võimalikult paljudeni,” lisas Pikof.
Pikof lisas, et järgmisel aastal tõuseb tulumaksuvaba miinimum 500 euroni, mis tähendab, et enam kui pool tööinimestest saab kuus üle 60 euro rohkem kätte.
“Aastas tähendab see sisuliselt ühte lisapalka. Käivitasime huvitegevuse toetussüsteemi, mis avab võimaluse huviringides ja trennides käia ka neil lastel, kellel selleks seni rahalised võimalused puudusid,” sõnas Pikof.
Pikofi sõnul on oluline muudatus ka see, et järgmisest aastast hakkab riik maksma täiendavat retseptiravimite hüvitist.
“100-300-euroselt aastastelt kulutustelt makstakse hüvitist 50% ulatuses, 300 eurot ületavate kulutuste puhul aga juba 90%. Lisaks suunatakse järgnevatel aastatel tervishoidu 200 miljonit eurot lisaraha, mille tulemus on meie kõigi jaoks palju lühemad ravijärjekorrad,” nentis Pikof ja lisas, et ka õpetajate palk viiakse 2019. aastaks 120%-ni Eesti keskmisest ehk 1 600 euroni.
“Ühtlasi käivitatakse lasteaiaõpetajate palgatõusu motiveerimise programm kogumahuga 50 miljonit eurot. Selle kaugem eesmärk on, et lasteaiaõpetajate palk jõuaks kooliõpetajate töötasule järele,” lõpetas Pikof.