Sotsiaaldemokraadid esitavad Tallinna volikogu revisjonikomisjoni juhi kohale Anto Liivati

Kirill KlausTallinn

Tallinna Linnavolikogu sotsiaaldemokraatide fraktsioon esitab tänasel istungil revisjonikomisjoni esimehe kandidaadiks Anto Liivati. Fraktsiooni esimehe Rainer Vakra sõnul on Liivat tõestanud end põhjaliku ja detailidesse süüviva rahvaesindajana.

“Meie pealinna maine puhastamine algab ausast ja läbipaistvast juhtimisest. Süsteemsed vajakajäämised ning ikka ja jälle kerkivad korruptsioonikahtlused näitavad, et endiselt on meil vaja tõhustada kontrolli Tallinna linnasüsteemi üle. Seepärast esitame revisjonikomisjoni uueks esimeheks suure juhtimiskogemuse ja põhjalikkuse poolest tuntud Anto Liivati,” ütles Vakra.

Ta nimetas murekohtadena sotsiaalvaldkonna viimaste aastate skandaale, mille kannatajaks lapsed, ning pealinnas juurdunud juhtimismudelit, kus õige erakonna parteipilet on olulisem kui valdkonna oskused ja teadmised. Vakra hinnangul on probleeme veel kuhjaga ja just Liivat oleks õige inimene vedama kontrollitööd linnasüsteemi üle.

“Ta on olnud pikalt volikogu rahanduskomisjoni liige ning tunneb seetõttu linna eelarvet läbi ja lõhki. Mainimata ei saa jätta ka Liivati pikaaegset kogemust eraettevõtluses, samuti Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse nõukogu ja auditikomitee liikme ning juhtimisvaldkonna õppejõuna kõrgharidusmaastikul,” sõnas Vakra.

Tallinna Linnavolikogu valib tänasel istungil revisjonikomisjonile uue esimehe ja aseesimehe, sest senine komisjoni juht Helve Särgava astus tagasi. Hea tava kohaselt on volikogu revisjonikomisjoni juht valitud
opositsioonisaadikute seast.