Sotsiaaldemokraadid küsivad minister Siemilt: kes vastutab turismifirmade narrimise eest

Kirill KlausTurism

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siemil tuleb sotsiaaldemokraatide kirjalikule küsimusele vastates tuua selgust ettevõtjaid nörritanud olukorda, kus EASi turismitoetuste saamisel sai määravaks taotlemise kiirus.

„Sajad ettevõtjad üle Eesti on nördinud ja masenduses eelmisel nädalal toimunu pärast. Nimelt suleti Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse poolt turismisettevõtetele suunatud toetusvoor juba 26 minuti pärast, sest toetusraha taotlemisel rakendati nobedate näppude põhimõtet. Lisaks vähendas ministeerium vahetult enne meetme avanemist toetuse üldsumma 4,1 miljonilt eurolt 2,1 miljoni euroni,“ selgitas riigikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni aseesimees Kalvi Kõva.

Minister Siemil tuleb nüüd Kõva sõnul selgitada, miks tekitati turismisektorile niigi keerulisel ajal muret ja pahameelt juurde. „Paljud ettevõtjad panustasid taotlemisse oma aega ja raha – analüüsisid projekte ja koostasid ärimudeleid. Neil on õigus teada, miks reegleid üleöö muudeti ja miks on taotluse kvaliteedist olulisem selle esitamise kiirus,“ sõnas Kõva.

Sotsiaaldemokraadid küsivad Siemilt nii ettevõtjate võrdse kohtlemise tagamise kui taotluste sisu hindamise kohta.

„Kuidas tagatakse, et uuest toetusvoorust raha taotlemisel ei kasutata jälle nobedate näppude vooru, vaid hinnatakse taotlusi eesmärgipäraselt?“ pärivad nad väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministrilt.