Sotsiaaldemokraatide Harju-Raplamaa esinumbrina kandideerib Riigikokku Marina Kaljurand

PiretValimised

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna juhatus kinnitas neljanda ringkonna kandidaatide nimekirja Riigikogu valimisteks. Esinumbrina kandideerib selles ringkonnas Euroopa Parlamendi liige Marina Kaljurand.

Kaljurand ütles, et meid ootavad ees keerulised ajad – nii rahvusvaheliselt kui ka Eesti-siseselt. “Keegi ei oska täna ennustada, kui kaua kestab sõda Ukrainas või kui palju tuleb järgmisel sügisel maksta toasoojuse ja toidu eest. Sellisel ajal ei tohi katsetada ning asjatult riskida,” sõnas ta.

Kaljurand lisas, et Riigikokku tuleb valida need, kes on end tõestanud ja kelles saab olla kindel. “Valida tuleb inimesed, kes seisavad Eesti julgeoleku ja turvalisuse eest; kes seisavad iga inimese eest – olgu ta laps või eakas, üksik- või paljulapseline vanem, eestlane, venelane või ukrainlane, väikeettevõtja või suurtööstur; keda kuulatakse ja kellega arvestatakse rahvusvaheliselt,” rääkis ta.

Erakonna Harjumaa piirkonna esimees Henri Kaselo ütles, et sotsiaaldemokraatide Riigikogu kandidaatide nimekiri Harju-ja Raplamaal on igati laiapõhjaline ja tugev. “Mul on hea meel, et meie nimekirjas leiab palju tegusaid inimesi erinevatest valdkondadest, samuti on üsna hästi paigas ka sooline ja vanuseline tasakaal. Olen enam kui kindel, et see nimekiri suudab teha hea tulemuse ja tagada Eestile ja meie inimestele tugeva toimetuleku ja väärikuse, mis on meie julgeoleku üks alustalasid,” sõnas Kaselo.

Harju-Rapla piirkonnas kandideerivad sotsiaaldemokraatide nimekirjas ka Tallinna loomaaia direktor Tiit Maran, ettevõtja ja Büroomaailma juht Jüri Ross, sotsioloog, populaarse Nami-Nami retseptikogu eestvedaja ja Viimsi vallavolikogu liige Pille Petersoo, haridustegelane ja kodanikuaktivist Triin Toomesaar, sõjaväelane, kolonel reservis Aivar Jaeski, erakonna Harjumaa piirkonna esimees Henri Kaselo, Keila linnavolinik ja Lääne-Harju Kultuurikeskuse juht Anneli Pärlin, riigiabi ekspert, kogukonna arendaja ja Maardu linnavolinik Eve Kislov, filmirežissöör, lavastaja ja laulja Hardi Volmer, aktiivne kaitseliitlane ja väikeettevõtja Raigo Münter, omavalitsustegelane Ott Valdma, keelenaine X, ajakirjanik ja kodanikuaktivist Vladislav Veližanin, kultuuriministri nõunik Hestia Rindla, Tallinna Heleni Kooli õpetaja, Viipekeele Seltsi asutaja ja juhatuse liige Jari Pärgma, sotsiaaltöö ekspert ja Maardu kogukonna edendaja Margit Väikmeri ning ajakirjanik, ettevõtja, maaelu edendaja ja Eesti Külaliikumise Kodukant juhatuse liige Tanel Talve.

Sotsiaaldemokraatide üleriigiline nimekiri kinnitatakse koos valimisprogrammiga sel laupäeval, 14. jaanuaril Jõhvis toimuval üldkogul.