Sotsiaaldemokraatide Rakvere linnapeakandidaat on Laila Talunik

digiValimised

Rakvere sotsiaaldemokraadid kinnitasid eile õhtul Rakvere linnapeakandidaadiks ja valimiste esinumbriks abilinnapea Laila Taluniku, kes praegu kureerib linna spordi-, kultuuri- ja hariduselu ning noorsootööd.

Taluniku sõnul on Rakvere viimastel aastatel jõudsalt arenenud ja ka linna üldilme on muutunud palju kenamaks. “Linna hooneid ja tänavaid on korrastatud ning see töö jätkub, meil on toimiv kultuuri- ja spordielu, aga midagi jääb vajaka. Tundub, nagu hoog oleks raugenud ja Rakvere vajaks uut särtsu,“ ütles Talunik.

„Rakvere võiks olla linn, kuhu tõmbab noori üle Eesti, kuhu on lahe rajada oma kodu ja kus hinnatakse vaba mõttelendu ning julgetakse olla originaalne. See on minu nägemus sellest, kuhu Rakvere peaks liikuma,“ rääkis Talunik.

„Oleme oma meeskonnaga valimisteks põhjalikult valmistunud. Mul on hea meel meiega liitunud uute inimeste üle, kelle jaoks on olulised meiega samad väärtused: lugupidav suhtumine teistesse inimestesse, turvaline perekond, laste võrdsed võimalused ja inimsõbralik keskkond,“ lisas ta.

Laila Talunik on saanud rakendusliku kõrghariduse Tartu Kõrgemast Kunstikoolist ning omandanud Tartu Ülikoolis kultuurikorralduse magistrikraadi. Varasemalt töötas Talunik Rakvere Teatri turundusjuhina.