Sotsiaaldemokraatide Tartu-Jõgevamaa esinumber on Kajar Lember

PiretValimised

Eile õhtul toimunud Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Tartu-Jõgevamaa piirkonna juhatuste koosolekul kinnitati laiapõhjaline ja tugev valimisnimekiri eelolevateks Riigikogu valimisteks. Sotsiaaldemokraatide esinumbriks sai endine Riigikogu liige ja Tartu abilinnapea, Tartu- ja Jōgevamaa ettevõtja Kajar Lember.

Sotsiaaldemokraadid on veendunud, et Riigikogu valimiste kõige olulisemad teemad on inimeste toimetulek ja Eesti julgeolek. Kajar Lember ütles, et tugev riik on eelkõige just õiglane riik. “Selle põhimõtte eest kavatsen seista, kui valijad mulle selleks mandaadi annavad,” sõnas Lember.

Tema sõnul teevad poliitikat inimesed, mitte parteid. “Soovin anda oma panuse sellesse, et sotsiaaldemokraadid kasvaksid taas mõjukaks, linna- ja maainimest ühendavaks erakonnaks, sest peame lugu ja hoolime nii töötajast kui ka ettevõtjast.”

Üheksanda ringkonna teise numbrina kandideeriv Kastre vallavanem Priit Lomp ütles, et Jõgeva-Tartumaa piirkonna nimekiri on läbi aegade tugevaim. “Mul on hea meel, et meie nimekirjas kandideerivad omavalitsusjuhid, ettevõtjaid, sotsiaal- ja kultuuri- ning haridusvaldkonna oma ala vaieldamatud tipud. Kõik on meie kohalikes kogukondades inimestele hästi teada ja tuntud inimesed, kes teavad kohalikke olusid ja probleeme, mis vajavad lahendamist,” rääkis ta.

Tartu-Jõgevamaal kandideerivad ka Jõgeva abivallavanem Asso Nettan, kultuuriministri nōunik ja Elva vallavolikogu liige Marika Saar, Kambja abivallavanem Liis Rosin, Jõgevamaa nōustamiskeskuse juhataja Maire Püss, ettevõtja ja Mustvee vallavolikogu liige Hannes Soosaar, Nõo vallavanem Maano Koemets ning Tartu vallavanem ja Tartumaa Omavalitsuste Liidu esimees Jarno Laur.

Sotsiaaldemokraatide valimiste üldnimekiri kinnitatakse koos valimisprogrammiga 14. jaanuari üldkogul Jõhvis.