Sotsiaaldemokraatliku Erakonna juhatus: 16- ja 17-aastased peavad saama riigikogu valida

digiValimised

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna juhatus arutas eile õhtul noorte üldise valimisea langetamist ja otsustas toetada petitsiooni, mis teeb ettepaneku muuta Eesti põhiseadust nii, et 16-ja 17-aastased saaksid lisaks kohalikele valimistele osaleda ka riigikogu valimistel.

Samuti seisab petitsioon selle eest, et riigikogu valimistel langeks kandideerimisiga 21- eluaastalt 18-eluaastale. „Petitsiooni ellukutsujad Gea Kangilaski ja Noorte Sotsiaaldemokraatide liige Jens Jaanimägi põhjendasid väga veenvalt, miks on nii valimisea kui kandideerimisea langetamine head ettepanekud ning kõik juhatuse liikmed olid sama meelt,“ ütles Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Indrek Saar.

Äsjastel kohalike omavalitsuste  valimistel said  16- ja 17-aastased noored juba teist korda oma hääle anda. „Nii noored kandidaadid kui ka valijad näitasid selgelt oma tahet  poliitikas kaasa lüüa. Kandidaate vanuses 18–20 aastat oli üle Eesti kokku 177 ning hääletajaid vanuses 16-17 aastat 10519. Aeg on küps anda noortele valimisõigus ka parlamendivalimistel,“ märkis Saar. See samm  aitab noori kaasata, edendada kodanikuharidust  ja suurendada põlvkondlikku solidaarsust, lisas Saar.

Petitsiooniga „Anname noortele hääle riigikogu valimistel“ saab tutvuda ja oma allkirja anda SIIN