Tallinna Linnakantseleis alustas ööelu nõunikuna tööd sotsiaaldemokraat Natalie Mets

digiTallinn

13.detsembril alustas Tallinna linnas kultuuri abilinnapea kabinetis esmakordselt tööd ööelu nõunik, kelle ülesanne on välja töötada Tallinna ööelule terviklik lähenemine, mis arvestab kõigi tallinlaste huvidega.

“Linnad, kus on ööpäev läbi kättesaadav vaheldusrikas kultuurielu, tasuta ühistransport, kvaliteetne lastehoid ja tervislik toit, on atraktiivsed nii kohalikele inimestele, kes peavad öösel töötama, turistidele kui ka neile välismaalastele, kes kaaluvad Tallinnasse ülikooli või tööle tulla. Mida rohkem turiste ja rahvusvahelist ettevõtlust suudab Tallinn ligi meelitada, seda paremini läheb meie linnal ka majanduslikult.”

“Tallinn on suur linn ja elu käib siin ka öösiti. Küsimus on, kuidas seda tulemuslikult müksata, et öine elu oleks päevase normaalne jätk, mitte selle vastand. Samuti, et see ei tuleks millegi arvelt – ei segaks neid, kes tahavad öörahu ja puhkust ega koormaks kedagi heakorra küsimustega. Väga hea, et Natalie, kes nende küsimustega juba aastaid tegelenud on, meiega linnasüsteеmis liitub,“ ütles kultuuri abilinnapea Kaarel Oja. 

Lisaks kultuuri- ja meelelahutus valdkonna edendamisele on Tallinna ööelu terviklikus lähenemises olulisel kohal turvalisus, ettevõtluskeskkond, müra probleemide lahendamine ja heakord. 

Ööelu nõuniku või öölinnapea positsioon on tänaseks mitmetes pealinnades nagu näiteks New York, London, Helsinki, Amsterdam, Tbilisi jt.