Tanel Talve: kellakeeramise lõpetamine tuleb ka riigikogus ära otsustada

Ann VaidaEuroopa

tanel talve e-residentsus

Riigikogu liige Tanel Talve tervitas Euroopa Parlamendi tänast hääletust kellakeeramise lõpetamise üle, mis kohustab nüüd ka Eestit tegelema otsustavamalt suveajast loobumise küsimusega. 

„Täna Euroopa Parlamendis toimunud hääletus, kus veenvalt jäid peale kellakeeramise lõpetamise pooldajad, näitas, et tegu on õige asjaga, millel on üle-euroopaline kandepind. Kavatsen esitada lähiajal vastava eelnõu ka riigikogule, et me saaksime sama teemat arutada  Eesti parlamendis. Edasi tuleb kellakeeramise saata otsustamiseks valitsusele,“ märkis sotsiaaldemokraatide fraktsiooni kuuluv Talve.

Kohustusliku kellakeeramise lõpetamise poolt hääletas Euroopa Parlamendis teiste seas Ivari Padar. „Pole mõtet elu kuidagi kunstlikult keerulisemaks teha. Kellakeeramine pole meile ju kusagilt mingit suurt ja tõestatud lisahüve toonud. Ka Eesti arstid on rõhutanud, et inimeste tervise seisukohalt on parem jääda pidevalt samale ajale,“ põhjendas Padar oma valikut. Ka oma ettekandes rõhutas Padar, et kõige olulisem  on nii inimeste kui loomade tervis ning heaolu, mille eest tuleb seista.

Kellakeeramist puudutav ettepanek liigub edasi Euroopa Komisjoni ja Euroopa Nõukogusse.