Tartu sotsiaaldemokraatide valimisnimekirja veavad Heljo Pikhof, Toomas Jürgenstein ja Gea Kangilaski

Ann VaidaErakond

Tartu sotsiaaldemokraadid kiitsid heaks täna riigikogu valimiste kandidaatide nimekirja, kus esikolmikus on Heljo Pikhof, Toomas Jürgenstein ja Gea Kangilaski ning mille lõpetab Marju Lauristin.

“Läheme Tartus riigikogu valimistele vastu suurepärase meeskonnaga, oma ala tõeliste asjatundjate, Eestile ja Tartule pühendunud inimestega.” ütles nimekirja esinumber ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna aseesimees Heljo Pikhof. “Rõõmu teeb see, et meie ridades nõustus kandideerima ka Eesti poliitika suurkuju, professor Marju Lauristin, kelle eruditsioon ja energia on jätkuvalt imetlusväärsed,” lisas Pikhof. Pikhof on riigikogu liikmena tegelenud järjekindlalt sotsiaalprobleemide lahendamisega ja ka haridusküsimustega. Ta on juhtinud nii parlamendi sotsiaalkomisjoni kui õiguskomisjoni.

Toomas Jürgenstein on Riigikogu liige ja Hugo Treffneri Gümnaasiumi õpetaja, kelle südameasjaks on Eesti kooli hea käekäik.

Gea Kangilaski on Tartu Linnavolikogu sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimees. Gea Kangilaskit tuntakse tulihingelise kodanikuaktivistina.

Laialdase ettevõtluskogemusega Tartu Ülikooli kantsler Meelis Luht hoiab nimekirjas neljandat positsiooni. Riigikokku kandideerivad veel Trükimuuseumi direktor, roheaktivist ja kaitseliitlane Lemmit Kaplinski, Tartu Tamme Gümnaasiumi õpetaja Ott Maidre ja Tartu Linnaraamatukogu  direktor Asko Tamme. Sotsiaaldemokraatide ridades pürivad Tartus parlamenti ka rahvakultuuri eestvedaja Ants Johanson ja Johannes Mihkelsoni Keskuse juhataja Tõnu Ints.

Nimekirja veab ankruna Tartu Linnavolikogu liige ja Tartu Ülikooli professor Marju Lauristin, legendaarne kuju Eesti poliitikas, kes on Eestit esindanud ka Euroopa Parlamendi saadikuna.

Seotud lood: