Vee piirile ehitamise eelnõu kukkus läbi

digiLooduskaitse

Riigikogu toetas täna ülekaaluka häälteenamusega sotsiaaldemokraatide ettepanekut lükata tagasi looduskaitseseaduse muutmise eelnõu, mis oleks laiendanud mere äärde ja teiste veekogude kallastele ehitamist. Sarnase ettepaneku tegi ka EKRE fraktsioon ja eelnõu kukkus häältega 49:16 parlamendi menetlusest välja.

„Eelnõu algatajaid on põhjust tänada selle eest, et selle ettepaneku siia saali toomine näitas, kui paljud Eesti inimesed peavad lugu avalikust ruumist ja kallasrajast. Seda väljendasid kõik need kümned organisatsioonid, kes meile kirjutasid, kes tundsid muret, et nii toimub vaikne ja hiiliv randade erastamine, kus rand ja kallasrada muutuvad kellegi hooviks ja sealt on läbipääs raskendatud,“ ütles Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni aseesimees Kalvi Kõva.

Laia avaliku huviga eelnõude puhul peaks tema sõnul olema elementaarne, et toimub väga tihe huvigruppidega läbirääkimine ja kaasamine. Arutelude alustamise eelduseks on ka põhjalikud analüüsid, mida samuti ei olnud, lisas Kõva.

Nelja saadiku algatatud eelnõu oleks seaduseks saades kaotanud sisuliselt nii Eesti mererandades kui järvedel ja jõgedel ära ehituskeeluvööndi.