Heljo Pikhof: kõrghariduse üheks kesksemaks väljakutseks on rivaalitsemise lõpetamine

Kertu ValgeTartu

Riigikogu sotsiaaldemokraatide fraktsiooni aseesimehe Heljo Pikhofi kinnitusel on Eesti kõrghariduse üheks kesksemaks väljakutseks rivaalitsemise lõpetamine, mis nõuab märksa suuremat ülikoolidevahelist koostööd ja dubleerivate erialade vähendamist.

“Olukorras, kus lähiaastatel lõpetab gümnaasiumi varasemast vähem noori ja tudengite arv kahaneb veelgi, vajab meie ülikoolimaastik hädasti tarku valikuid. Kuidagi ei saa mõistlikuks pidada seda, et näiteks juriste koolitatakse kolmes ülikoolis,” ütles Pikhof pärast parlamendi kultuurikomisjoni istungit, kus käsitleti koos rektoritega ülikoolide vastutusvaldkondasid ja nende ettepanekuid aastateks 2019-2021, vahendas BNS.

Pikhofi sõnul ei suutnud ülikoolid paraku täita juba aastal 2013. aastal püstitatud sihti leppida kokku omavahelises tööjaotuses. “Dubleerimine on kahjuks jätkunud. On aeg alustada sisulist koostööd õppekavade jaotamise küsimuses. Teki endale sikutamine vaid pihustab riigieelarvest kõrgharidusele jagatavat raha ning ei aita kuidagi kaasa meie ülikoolide rahvusvahelisele konkurentsivõimele,” lisas Pikhof.

Avaldatud pealinn.ee 15.05.2018