Ivari Padar: sõidueksamit peab saama maakonna­keskustes teha

Ann VaidaMaaelu

Riigikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni liige ja maaelukomisjoni esimees Ivar Padar tunnustas maanteaameti otsust jätkata kõigis maakonnakeskustes sõidueksamite sooritamise võimaluse pakkumist.

«Täna on mõistlikust lahendusest puudu vaid üks samm. Siiani ei ole ma kuulnud ühtegi selget argumenti, miks peaks A- ja B-kategooria sõidueksami tegemiseks tulevikus ühest maakonnakeskusest teise sõitma,» ütles Padar.

Ta tõi näiteks, et võimalus sooritada sõidueksamit võib olla oluline argument näiteks noorte koolivalikul, kuna noored eelistavad suuremaid keskusi, kus saab korraga nii juhiload kui lõpudiplomi.

Padar märkis, et riiklike teenuste uuendamise eesmärk peaks olema maakonnakeskuste tugevdamine ja teenuste säilitamine. «Eksamineerijate roteerumine on igati aktsepteeritav aga sõidueksami tegemise võimalus peab maakonnakeskustes säilima.»

Maanteeamet teatas juuli alguses, et käivitab oktoobris keskse eksamikeskuse, mis tähendab, et A- ja B-kategooria sõidueksamit saab ülejärgmisest aastast senise 17 teenindusbüroo asemel teha kuues linnas. Kriitikat pälvinud muudatusi põhjendas amet sooviga tõsta eksamineerimise kvaliteeti, ühtlustada ootejärjekordi ja vähendada korruptsiooniriski.