Kristen Kanarik: toetus tõusis, sotse nähakse muutuste eestvedajana

Ann VaidaErakond

Uue valitsuskoalitsiooni loomine on tõstnud Sotsiaaldemokraatliku Erakonna toetust novembris kahe protsendipunkti võrra 19 protsendini, selgub uuringufirma Kantar Emor poolt BNS-i tellimusel novembri lõpus läbi viidud erakondade toetuse uuringust.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna peasekretär Kristen Kanariku sõnul on tänaseks selge, et Eestis on nõudlus muutuste järele. “Meie toetuse kasv näitab selgelt, et sotse nähakse nende muutuste algataja ja eestvedajana,” rääkis Kanarik ning rõhutas, et märgilise tähtsusega on nii konkreetsed sammud ebavõrdsuse vähendamiseks ühiskonnas, kui ka mahukad investeeringud haridusse ja sammud rahva tervise kaitseks.

“Meie toetuse kasv näitab selgelt, et sotse nähakse nende muutuste algataja ja eestvedajana,” rääkis Kanarik.

Samal ajal kui sotsid tegid uurima kasvu, tõusis ka IRLi toetus ühe protsendi võrra üheksa protsendini ning üle pika aja toetab valitsust üle poole (51%) Eesti elanikkonnast. Keskerakonna toetus langes ühe protsendi võrra 24 protsendini.

Opositsioonierakondadest tõusis Reformierakonna toetus ühe protsendipunkti võrra, Vabaerakonna toetus langes järsult 11 protsendi peale ja EKRE toetajate arv ühiskonnas ei ületa endiselt kümne protsendi piiri.

Erakondade reitinguprotsendid näidatud nendest vastanutest, kellel on erakondlik eelistus, seega “ei oska öelda” vastanute protsent elimineeritakse. Antud andmete näitamise viis muudab erakondade reitinguprotsendid võrreldavaks riigikogu valimiste tulemustega. Seega võimaldab antud andmete esitamine näha erakondade võimalikku osakaalu riigikogus, kui valimised oleks toimunud uuringu küsitlusperioodil ja antud kandidaatide valikuga.