Jevgeni Ossinovski: ajakirjandusvabadust piirava eelnõu tagasivõtmine oli ainuõige

Ann VaidaAvatud ühiskond

Sotsiaaldemokraatide juht Jevgeni Ossinovski tunnustas valitsuse otsust võtta tagasi isikuandmete kaitse eelnõu, sest Euroopa Liidu määruses nõutust rangem vaba ajakirjanduse piiramine oleks saatnud nii Eesti ühiskonnale kui ka välismaailmale vale signaali.

„Sotsiaaldemokraatide juhatus otsustas juba esmaspäeval, et me ei saa toetada eelnõusse Reformierakonna ettepanekul lisatud ajakirjandusvabaduse piirangut. Demokraatlikus õigusriigis ei ole see kohane,“ ütles Ossinovski.

„Ehkki justiitsminister algselt toetas sarnast ajakirjanduse piirangut, siis menetluse käigus asus valitsus seisukohale, et ajakirjanduse rangem piiramine ei ole mõistlik. Seega ei väljenda riigikogus muudetud eelnõu enam valitsuse tahet ning on hea meel, et see tagasi võeti,“ lisas Ossinovski.

Isikuandmete kaitse seaduse eelnõu puudutab muuhulgas Eesti ajakirjandusele kehtestatavaid nõudeid, mis kirjutati karmimaks, kui Euroopa õigus nõuab. Euroopa Liidu määruse üks autoreid, endine europarlamendi saadik Marju Lauristin on öelnud, et ülereguleerimine on tõsiseks ohuks ajakirjandusvabadusele.