Silver Meikar valiti Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Belgia osakonna juhiks

Kirill KlausErakond

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Belgia osakonna üldkoosolek valis oma juhiks Silver Meikari, kes töötab Euroopa Parlamendi liikme Sven Mikseri nõunikuna.

“Mõistame Euroopa tähtsust eriti hästi nüüd, kus ühtne, solidaarne ja tugev rahvusriikide liit toetab meie majanduskasvu, suurendab julgeolekut ning iga eestimaalase turvatunnet, ” ütles Meikar. “Belgia osakonna juhina soovin kaasa aidata sellele, et siin elavatel vabadust, võrdsust ja vendlust au sees hoidvatel kaasmaalastel oleks tugev side erakonnaga.“ Meikari sõnul tahab ta olla nõu ja jõuga abiks ka koduriigi arengule.

Belgia sotsiaaldemokraadid valisid osakonna aseesimeheks Euroopa Majandus-ja Sotsiaalkomitees töötava Jekaterina Kelgu ning juhatuse liikmeteks Hedvig Ionna Priimägi ja Adam Tamjärve. Priimägi töötab Euroopa Komisjonis ja Tamjärv on ettevõtja ning ühtlasi Euroopa Parlamendi liikme Marina Kaljuranna praktikant.

Sotsiaaldemokraatide Belgia osakond on ainus väljaspool Eestit tegutsev erakonna osakond, mis asutati 2014. aastal Brüsselis. Praegu kuulub sinna 14 sotsiaaldemokraati, kes elavad ja töötavad Belgias. Enne Meikarit juhtis osakonda Henri Kaselo.