Sotsiaaldemokraadid: Inimeste eraelu üle otsustamine referendumil ei ole kohane vabale ühiskonnale

digiDemokraatia

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna volikogu kinnitas täna vastu võetud poliitilises avalduses, et Eesti Vabariigi põhiseadus ei vaja täiendamist abielu mõistega ja inimeste eraelu üle otsustamine referendumil ei ole kohane vabale ühiskonnale.

Sotsiaaldemokraadid ei toeta kavandatava rahvahääletuse korraldamist põhiseaduse muutmise teemal 2021. aasta oktoobris. Volikogu leidis, et Eesti põhiseadust ei tohi kiskuda mõttetusse poliitilisse võitlusse, mille eesmärgiks on vaenu külvates ja ühiskonda lõhestades mobiliseerida osa valijaskonnast.

„Sotsiaaldemokraadid ei lepi sellise rahvahääletusega, mille eesmärk ei ole mitte otsida kokkulepet, ühisosa ja lahendust, vaid tekitada vastandust ja lõhkuda ühiskonda. Sellest tuleks põlvkondlik konflikt pikaks ajaks,“ ütles Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Indrek Saar. „Meie põhiseadus kaitseb täna ja peab ka tulevikus kaitsma ning väärtustama kõiki inimesi ja perekondi ning seda kinnitasime ka oma tänases volikogu avalduses,“ lisas Saar.

„Inimesed elavad oma elu neile omasel moel edasi ja kavandatav referendum ei muudaks seda mitte kuidagi,“ lisas Sotsiaaldemokraatliku Erakonna volikogu esimees Eiki Nestor.

 

Lisatud Sotsiaaldemokraatliku Erakonna volikogu AVALDUS

Sotsiaaldemokraadid: Inimeste eraelu üle otsustamine referendumil ei ole kohane vabale ühiskonnale

26. september 2020

Sotsiaaldemokraadid ei toeta kavandatava rahvahääletuse korraldamist põhiseaduse muutmise teemal abielu küsimuses. Eesti Vabariigi põhiseadus ei vaja täiendamist abielu mõistega. Meie põhiseadus kaitseb täna ja peab ka tulevikus kaitsma ning väärtustama kõiki inimesi ja perekondi.

Kohalikke valimisi ei tohi varastada propagandakampaaniaga, mis lõhub ühiskonda. Inimeste ja kogukondade tegelikelt probleemidelt tähelepanu kõrvale juhtimine on vastutustundetu ning me kutsume kõiki erakondi sellest referendumist loobuma.

Rahvahääletuse toimumisel kutsuvad sotsiaaldemokraadid ütlema selge ei põhiseaduse muutmise ettepanekule.