Sotsiaaldemokraadid viivad 20ndat korda 8. märtsil lasteaedadesse tänukringlid

digiNaistepäev

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna liikmed külastavad tänasel naistepäeval lasteaedasid, et tunnustada lasteaiaõpetajaid töö eest, mida nad teevad Eesti laste ja tuleviku heaks. Tavapäraselt  on sotsiaaldemokraatidel kaasas kringlid. Juba 20 aastat järjest on  lasteaednikke sel moel tänatud.

„Oleme alates 2002. aastast käinud 8. märtsil lasteaedades. Möödunud on kaks kümnendit, aga meie traditsioon kinkida lasteaiaõpetajatele ja -töötajatele tänutäheks kringlid on täies elujõus. Tervisekriis lükkas küll eelmisel aastal üle-eestilise aktsiooni lastekaitsepäevale ja ka tänavu minnakse kolmes maakonnas lasteaednikke hiljem tänama,“ ütles Sotsiaaldemokraatliku Erakonna peasekretär Eduard Odinets.

Tema sõnul on lasteaiaõpetajatel tulnud viimastel aastatel teha oma tööd erinevate kriiside tingimustes. „Ühelt poolt jätkub elu koos koroonaga, teisalt ei jäta sõjakoledused puudutamata ka väikesi lapsi, mistõttu on lasteaednike koormus ja vastutus veelgi kasvanud. Nende töö hindamine ja tänu avaldamine on just praegu eriti oluline,“ lisas Odinets.

„Sotsiaaldemokraadid on kõigi nende 20 aasta vältel seisnud selle eest, et ühiskond väärtustaks lasteaednike rolli. Oleme järjepidevalt pingutanud selle nimel, et lasteaiaõpetaja palk jõuaks järele kooliõpetaja töötasule. Üle-eelmisel kümnendil lükkasime näiteks käima projekti „Igale lapsele lasteaiakoht,” lisas Odinets.