Tallinna Sotsiaaldemokraadid koostavad Tallinnale kultuuristrateegia ja loovad öölinnapea ametikoha

Kirill KlausTallinn

Sotsiaaldemokraatide Tallinna juhatus kinnitas oma põhilised seisukohad kultuuri valdkonnas kohaliku omavalitsuse volikogu valimisteks. Programmiosa kandev mõte on, et Tallinna linna kultuurisektor väärib strateegiat, mis koosneb mõõdetavatest eesmärkidest ning toetusmeetmetest eesmärgiga võimestada loovisikute ja kultuurisündmuste korraldajate tegevust ning aidata kaasa mitmekülgse, põneva ja rahvusvaheliselt konkurentsivõimelise linnakultuuri tekkimisele.

Sotsiaaldemokraatide öölinnapea kandidaat Tallinnas, kultuurikorraldaja Natalie Mets selgitab, et kultuuri sektor vajab terviklikku lähenemist: “Kõik loovisikud ja kultuurivaldkonna edendajad peavad tundma, et Tallinna linn väärtustab ja hindab nende tegevust. Kultuuritöötajad peavad saama oma töö eest õiglast tasu ja selle jaoks tuleb Tallinna linnal välja töötada ulatuslikud toetusmeetmed erinevate kultuurivaldkondade subsideerimiseks. Näiteks tuleb toetada kontserdi kohtasid, et muusikaklubid ei peaks enam sõltuma alkoholi müügist ning võimaldame kunstnikel ja teistel loovisikutel kasutada linna ruume soodustingimustel loometegevuseks.”

Olulisel kohal on kogu linnaruumi arendamine meeldivaks ajaveetmise kohaks, mis julgustaks linna elanike ja külalisi veetma rohkem aega tänavatel ja parkides.

“Imetlen neid linnu, mille tänavad ja pargid on disainitud nii, et inimestel oleks põhjus seal aega veeta. Selleks tuleb installeerida piisavalt pinke, prügikaste, veekraane ja tasuta tualettruume. Tallinnal on imeilus mereäär, mis tuleb arendada vaba aja veetmiseks sobilikuks, suur roll selles projektis on muidugi Linnahalli rekonstrueerimisel.”

Sotsiaaldemokraadid on ainus erakond, kes on loonud kultuuri-, meelelahutuse ja teiste öise linnaelu valdkondade esindajatega koos põhjaliku ööelu strateegia ning kellel on lisaks linnapea kandidaadile ka öölinnapea kandidaat.

“Sel korral on tõesti reaalne, et Tallinn saab peale valimisi tööka ja tubli koalitsioonivalitsuse. Sotsiaaldemokraadid on kindlasti valmis kandma vastutust linna juhtimise ja arengu eest. Kultuuri valdkond on pealinnale erakordselt oluline. Seda ei ole juhitud väga hästi ja me soovime selle juhtimise taset tõsta. Tänu öölinnapea positsiooni loomisele suudame tulevikus läheneda linnakultuurile märksa mitmekülgsemalt,” kommenteeris öölinnapea vajalikkust kaasaegses ja rahvusvaheliselt konkurentsivõimelises linnas Tallinna sotsiaaldemokraatide linnapeakandidaat Raimond Kaljulaid.

Täismahus valimisprogramm avalikustatakse juunikuus.