Tartu sotsid esitasid Euroopa Parlamendi kandidaatideks Mikseri, Lauristini ja Padari

Kertu ValgeTartu

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Tartu piirkonna juhatus esitas Euroopa Parlamendi valimiste kandidaatideks erakonna esimehe Sven Mikseri, Tartu Ülikooli emeriitprofessori Marju Lauristini ja Euroopa Parlamendi saadiku Ivari Padari.

 “Tartu sotsiaaldemokraatidel oleks hea meel näha Euroopa Parlamendis kõiki meie poolt esitatud kandidaate. Sven Mikseril on pikaajaline välispoliitika kogemus nii Riigikogu väliskomisjoni kui ka NATO Parlamentaarse Assamblee liikmena. Ta on hästi kursis Euroopa Liidu aktuaalsete teemadega. Sven Mikser on energiline uue põlvkonna poliitik, kes on võimeline Eesti huve Brüsselis hästi esindama,” ütles Tartu sotsiaaldemokraatide esimees ja Riigikogu liige Heljo Pikhof.
“ Marju Lauristini puhul on tegemist inimesega, kelle panus taasiseseisvunud Eesti arengusse on hindamatu. Tema poliitiline kogemus ja akadeemiline taust võimaldavad tal ka Euroopa Parlamendis suurepäraselt hakkama saada. Toetame ka Lõuna-Eesti meest Ivari Padarit, kes kogenud eurosaadikuna oskab teiste Euroopa poliitikutega koostööd teha. Tema märkimisväärset panust Euroopa Liidu põllumajanduspoliitika kujundamisel Eesti põllumeestele soodsas suunas on tunnustanud ka oponendid,” lisas Heljo Pikhof.
Sotsiaaldemokraatlik Erakond kinnitab Euroopa Parlamendi valimiste kandidaadid ja hääletab nimekirja järjestuse 29. märtsil Tallinnas toimuval SDE valimiskogul.
Lisainfo:
Heljo Pikhof
5119637
Teate edastas:
Raigo Jahu
SDE kommunikatsioonispetsialist