Tartu volikogu esimeheks on tõusmas Lemmit Kaplinski ja abilinnapeadeks Gea Kangilaski ning Asko Tamme

Kirill KlausTartu

Tartu sotsiaaldemokraadid esitavad Tartu linnavolikogu esimehe kandidaadiks Lemmit Kaplinski ning Tartu abilinnapea kandidaatideks Gea Kangilaski ja Asko Tamme.

„Kinnitasime neljapäeva hilisõhtul oma linnajuhtide kandidaadid. Lemmit Kaplinski on kahtlemata väga hea valik Tartu volikogu juhtima. Gea Kangilaski on tõusmas rahanduse valdkonna abilinnapeaks ja Asko Tamme kultuuri ja hariduse abilinnapeaks. Tegu on tugeva ja Tartule pühendunud meeskonnaga. Olen nüüdseks suhelnud ka Tartu linnapea Urmas Klaasiga ja teda meie juhatuse otsusega kurssi viinud,“ ütles Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Tartu piirkonna esimees Heljo Pikhof.

Tartu sotsiaaldemokraadid alustasid jaanuaris koalitsioonikõnelusi Reformierakonnaga, mis on tänaseks lõpule jõudnud. Reformierakonna ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna koalitsioonileping on Pikhofi sõnul kavas allkirjastada esmaspäeval,10. veebruaril, et uus linnavõim saaks tööga alustada.

Lemmit Kaplinski on alates 2010. aastast juhtinud Eesti trüki- ja paberimuuseumi. Gea Kangilaski on töötanud nii konsultandina kui projektijuhina. Viimati juhtis ta Arengukoostöö Ümarlauda. Asko Tamme töötab alates 2001. aastast Tartu linnaraamatukogu direktorina.

Sotsiaaldemokraatide fraktsiooni Tartu linnavolikogus juhib Kadri Leetmaa. Sotsiaaldemokraadid pakuvad välja ka kandidaadid kolme volikogu komisjoni esimehe kohale. Piret Uluots hakkab tõenäoliselt juhtima Tartu volikogu kultuurikomisjoni, Toomas Jürgenstein hariduskomisjoni ja Ott Maidre keskkonnakomisjoni.