Kõige rohkem uusi tegijaid

Sotsiaaldemokraadid toovad õige pöörde ning meie ridades on palju uusi tegijaid!

 • Helve Särgava

  kohtunik, aasta ema
  Tallinn, kesklinn
  Helve Särgaval on seljataga 40-aastane värvikas kohtunikukarjäär. Käesoleval aastal tegi Helve oma elus aga tõelise kannapöörde ning otsustas kandideerida kohaliku omavalitsuse valimistel Sotsiaaldemokraatliku Erakonna ridades Tallinna volikogu esimeheks.

 • Aleksei Turovski

  loodusesõber, zoosemiootik
  Tallinn, Haabersti
  Aleksei Turovski on Eesti zoosemiootik, etoloog ning parasitoloog. Aleksei on pikalt töötanud Tallinna Loomaaias ning õpetab Tartu ülikoolis ja Tallinna ülikoolis loomapsühholoogiat ning zoosemiootikat ning on uurinud Eesti kalade parasiite.

 • Kadri Kõusaar

  kirjanik, filmirežissöör
  Tallinn, Põhja-Tallinn
  Kadri Kõusaar on tunnustatud Eesti kirjanik ja filmirežissöör. Kadri on juhtinud nii raadio- kui telesaateid. Kadri furoorikas debüütfilm „Magnus“ oli esimene Eesti film, mis jõudis 2007. aastal prominentse Cannes’i filmifestivali ametlikku programmi. 2013. aastal linastus tema teine film nimega „Kohtumõistja“.

 • Erik Orgu

  toitumisekspert
  Tallinn, Pirita
  Erik Orgu on nii Eestis kui välismaal tegutsenud tervisliku toitumise nõustaja, kelle südameasjaks on Eesti laste tervis. Tema ambitsioonikas plaan näeb ette kõigi 120 pealinna lasteaia menüüde kvaliteetsemaks muutmist.

 • Anastassia Kovalenko

  jurist, motosportlane
  Tallinn, Lasnamäe
  Anastassia Kovalenko on tuntud peamiselt kui motosportlane. Anastassial on bakalaureuse kraad õiguses, magistrikraad äriõiguses ning majandusteadustes, käesolevast sügisest astus Anastassia doktorantuuri.

 • Tõnu Oja

  näitleja
  Harku
  Tõnu Oja on tunnustatud ja armastatud Eesti filmi-, seriaali- ning teatrinäitleja. Tõnu on varasemalt töötanud Tallinna Linnateatris, olnud vabakutselise näitleja ning alates 2003. aastast on ta Eesti Draamateatri hingekirjas.

 • Ants Johanson

  rahvakultuuriedendaja
  Tartu
  Ants Johanson on tuntud peamiselt kui eesti pärimusmuusik ning muusikateadlane, kuid teda leiab nii tele- kui raadiovahendusel ka saatejuhi rollist. Ants on avaldanud ka mitmeid publikatsioone erinevatel meedia- ning folkloristikateemadel.

 • Kris Süld

  aktivist
  Viljandi
  Kris Süld on Viljandist pärit elustiilifotograaf, vabakutseline ajakirjanik ning Viljandi linnavolikogu liige, kes armastab elada hetkes ning tegutseda selle nimel, et elu üha vägevamaid väljakutseid pakuks ning kodulinn aina paremaks ja lahedamaks paigaks areneks. Saunas räägitakse, et Kris on tõeline Viljandi linnapea.

 • Keio Soomelt

  kultuurikorraldaja
  Rakvere
  Keio Soomelt on Rakverest pärit noor koorimuusik ja kultuurikorraldaja. Keio seisab hea LGTB+ kogukonna heaolu ja hääle eest ning on võtnud enda kanda sel aastal esmakordselt toimuva meedias kõvasti kirgi kütnud seksuaalvähemustest rääkiva filmifestivali.

 • Pille Petersoo

  toiduhuviline sotsioloog
  Viimsi
  Pille Petersoo on toiduhuviline sotsioloog, keda huvitab nii rahvuslik identiteet kui toidukultuur. Bakalaureusekraadi omandas Pille Tartus, magistri- ja doktorikraadi aga Šotimaa pealinnas Edinburghi Ülikoolis. 

  Pille on Nami-Nami.ee portaali asutaja ja eestvedaja, andnud välja mitmeid kokaraamatuid ning teinud kaastööd paljudele meediaväljaannetele. Juba viiendat aastat toimetab ta igakuiselt ajakirja Kodu & Aed kööginurka.
 • Martin Hallik

  ajaloolane, direktor
  Tartu
  Martin Hallik on ajaloolane. Üliõpilasena oli ta TÜ Üliõpilaskonna esimees. Pärast doktorikraadi kaitsmist 2001. aastal töötas ta Tartu Ülikoolis lektori ja dotsendina, misjärel valiti TÜ raamatukogu direktoriks. Seda ametit peab ta ka täna. Aastatel 2010 kuni 2015 töötas TÜ õppeprorektorina ning vastutas kogu TÜ õppetegevuse eest.

 • Mariann Rikka

  inimõiguslane
  Tartu
  Mariann Rikka on haridus- ja teadusministeeriumi üldharidusosakonna peaekspert, muuhulgas tegeleb ta inimõiguste ja inimõiguste haridusega ning veab samateemalist blogi. Mariann on tegelenud kodakondsus- ja rändepoliitikaga, omab õigsuteaduse magistrikraadi ning on õpetanud ajalugu ja ühiskonnaõpetust Noored Kooli programmi kaudu.

 • Ester Eomois

  konsultant, õppejõud
  Nõmme
  Ester Eomois töötab juhtimiskonsultandi ja õppejõuna nii kodu- kui välismaal, EBS-iga on ta olnud seotud 1994. aastat. Ester on rohkem kui 15 aastat kuulunud rahvusvaheliste farmaatsiaettevõtete juhatusse nii Eestis kui välismaal. Tema ekspertiisi jagub strateegia, juhtimise, müügi ja turunduse valdkonda.

 • Annela Ojaste

  lasteaednik
  Lasnamäe
  Annela Ojaste omandas magistrikraadi kasvuteaduste erialal Tartu Ülikoolis ning on haridusvaldkonna juurde jäänud tänaseni. Annela on juhtinud kolme lasteaeda ning koolitanud lasteaiaõpetajaid koostöös MTÜ Hea Alguse koolituskeskusega ja Tallinna ülikooli täiendusõppekeskusega.