Sotsiaaldemokraatide Tartu- ja Jõgevamaa nimekirja Riigikogu valimisteks moodustavad pikaaegse kogemusega omavalitsusjuhid

Ann VaidaErakond, Jõgeva- ja Tartumaa, Jõgevamaa, Tartumaa

jogeva- ja jarvamaa nestor saar morozov

Tartu- ja Jõgevamaa sotsid on kinnitanud oma valimisnimekirja eelseisvateks riigikogu valimisteks. Nimekirja esinumbrid on Riigikogu esimees Eiki Nestor, Mustvee vallavanem Jüri Morozov ja Elva abivallavanem Marika Saar.

Neil Riigikogu valimistel kandideerib eluaegne sotsiaaldemokraat Eiki Nestor esimest korda Tartumaal ja Jõgevamaal: “Mul väga hea meel olla kutsutud selle võimalikest meeskondadest parima etteotsa. Olen uhke, et saan vedada seda nimekirja kohalike omavalitsuste juhidest, kes tõesti teavad ja tunnevad kohalike inimeste rõõme ja muresid läbi ja lõhki.” Nestor tõi nimekirja tugevusena välja ka selle kõikehõlmavuse: “Nimekirjas on Tartu ja Jõgevamaa kandidaadid tasakaalus ning üheskoos on meil oskus on kaasa rääkida nii hariduses, kultuuris, spordis, noorsootöös, kogukondades, avatud valitsemises ja vallamajanduses.”

Nimekirja teine number on Mustee vallavanem ja sotsiaaldemokraatide Jõgevamaa piirkonna juht Jüri Morozov, kes varasemalt juhtis pikalt Saare valda. Kolmandana nimekirjas kandideerib Elva abivallavanem Marika Saar, kes varem on töötanud ka Elva abilinnapea ja Nõo vallavolikogu aseesimehena.

Kastre vallavanem ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Tartumaa piirkonna esimees Priit Lomp on nimekirja neljas. Nimekirja viies on Põltsamaa vallavanem Margus Möldri, kes varemalt on töötanud Puurmani vallavanemana ja Eesti Sisekaitseakadeemia päästekolledži direktorina. Kuuendalt kohalt kandideerib Tartumaa Põllumeeste Liidu pikaaegne juht Jaan Sõrra.  Seitsmendal kohal on nimekirjas Jõgeva abivallavanem Mati Kepp, kellel on kümne aasta pikkune omavalitsuse juhtimise kogemus Torma valla ja Mustvee linna juhina. Nimekirja kaheksas on varasem Rannu vallavanem, praegune Elva vallavolikogu esimees Maano Koemets.

Nimekirja ankruks on kauaaegne omavalitsusjuht Jarno Laur, kes täna on Tartu vallavanem, ent on olnud Tartu abilinnapea ja Väätsa vallavanem.

Seotud lood: