Sotsiaaldemokraatidest saadikud teevad töövisiidi Järvamaale

PiretJärvamaa

Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda kuuluvad riigikogu saadikud on neljapäeval ja reedel töövisiidil Järvamaal, kus neil seisavad ees arvukad kohtumised maakonna eri paigus.

“Suur rõõm on võõrustada Järvamaal riigikogu liikmeid, kes tulevad tutvuma kohaliku elu ja väljakutsetega. Sotsiaaldemokraatide ringsõit pakub ühtlasi kohalikele inimestele võimaluse näidata omi tegemisi, rääkida muredest ja anda saadikutele kaasa mõtteid selle kohta, mida oleks riigi tasandil vaja meie maakonna heaks ära teha,“ ütles Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Järvamaa piirkonna esimees Eimar Veldre.

Sotsiaaldemokraatide fraktsiooni aseesimees, Järva- ja Viljandimaalt parlamenti valitud Helmen Kütt tutvub näiteks MTÜga Me hoolime Sinust, mis tegeleb erivajadustega inimeste heaoluga ja osutab muid sotsiaalteenuseid. Jaak Aab ja Andre Hanimägi kohtuvad Süda-Eesti Sotsiaalkeskuse esindajatega, kes ühtlasi veavad Järvamaa toidupanka. Tanel Kiik külastab Järvamaa Haiglat, mille erakorralise meditsiini osakonna investeerimistoetuse eest seisis ta terviseministrina.

Riigikogu majanduskomisjoni esimees Priit Lomp kohtub CoWork Paide esindajatega ja  annab ühiskonnaõpetuse tunni Järva-Jaani gümnaasiumis. Saadikud külastavad Tarbja lasteaed-kooli, Käru kooli ning Türi ja Paide gümnaasiumi. Ester Karuse läheb külla Paide Sookure lasteaia perele.

Ringsõidu kavas on ka mitmed kokkusaamised kohalike kultuuri- ja kogukonnaelu eestvedajatega. Anti Allas külastab Paide muusika- ja teatrimaja, kus ta kohtub Paide teatri loomingulise meeskonnaga. Tanel Kiik saab kokku Arvamusfestivali meeskonnaga. Jaak Aab külastab Käru muuseumi ja Türi raamatukogu, kus ootab ees kohtumine eakate seltsi  Pihlapuu liikmetega. Anti Allas ja Andre Hanimägi kohtuvad Paide linnameeskonna esindajatega, et võtta muuseas vaatluse alla tulevase jalgpallihalli rajamise plaanid.

Visiidist võtab osa ka regionaalminister Madis Kallas, kes külastab Järvamaa ühistranspordikeskust, maakonna arengut ja koostööd vedavat Sihtasutust Järvamaa ning ka MTÜd Järva Arengupartnerid. Lisaks saab minister kokku ka Go Track OÜ esindajatega.

Töövisiit algab täna pärastlõunal esimeste kohtumistega Paides ja jätkub homme Järvamaa eri kohtades.