Helmen Kütt: pensioni baasosa tõusu edasilükkamine on küüniline

digiPension

Sotsiaaldemokraadist sotsiaalkomisjoni aseesimehe Helmen Küti kinnitusel unustasid  valitsusliidu saadikud ära eakate tänased mured, kui nad lükkasid erakorralise pensioni tõusu 2023. aastasse.

„Täna oleme olukorras, kus kodukulude hinnaralli  kõrval ohustab kümnete tuhandete pensionäride talutavat toimetulekut  alles hoogu koguv toiduainete kallinemine. Inimesed vajavad hädasti lisaraha tänavu ja mitte vahetult enne riigikogu valimisi. On väga kurb, et koalitsioon hääletas eelmisel nädalal maha ettepaneku tuua täiendav pensioni baasosa tõus juba sellesse aastasse. See oleks olnud suureks abiks ka rahvapensioni saajatele,“ märkis Kütt.

Riigikogu võttis täna vastu riikliku pensionikindlustuse seaduse muudatuse, mis tõstab  pensioni baasosa ja rahvapensioni 2023. aasta jaanuaris 20 euro võrra.

Küti sõnul käib sarnane küüniline valimistele suunatud  mäng ka toimetulekutoetuse ümber. „Ühelt poolt räägivad Reformierakonna poliitikud eesotsas sotsiaalkaitseministriga toimetulekutoetuse tõstmisest. Teisalt ei kaasne sellega teod – peaminister tõdes esmaspäeval arupärimistele vastates, et seda ettepanekut pole valitsuses isegi arutatud.  Järjest enam näib, et enne järgmist aastat ei juhtu midagi, kuigi abi ja toetust oleks inimestel vaja täna,“ sõnas Kütt.

Sotsiaaldemokraadid tegid eelmisel aastal kahel korral ettepaneku tõsta ajale ja hinnatõusudele jalgu jäänud toimetulekutoetuse piiri.